amp templates

Kullanıcı Sözleşmesi

Ana Sayfa / Kullanıcı Sözleşmesi

Madde 1- Tarafar 

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan ve Turuncu Sunucu (turuncusunucu.com) (Ogem Teknoloji Projeleri olarak anılacaktır) ile yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi veya kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Ogem Teknoloji Projeleri'ne ait olan http://www.turuncusunucu.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitelerinin (Siteler olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.


1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. 

Madde 2- Konusu

2.1: Bu sözleşme müşteri tarafndan site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdigi mesajlarında kayıt işleminde vermiş oldugu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karsılığında Ogem Teknoloji Projeleri'ne ödeyecegi ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir:


2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve dogru girdiği Ogem Teknoloji Projeleri tarafından varsayılır. Üyenin bilgileri hatalı girmesinden doğacak olan tüm kayıptan müşterinin kendisi sorumludur. 

Madde 3- Sorumluluklar 

3.1: Ogem Teknoloji Projeleri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlamakla yükümlüdür. Belirtilen hizmet Ogem Teknoloji Projelerine ait olan http://turuncusunucu.com üzerinden seçilmiş olup ilgili sitedeki fiyatlar ve özelikler baz alınacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Ogem Teknoloji Projeleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.


3.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Ogem Teknoloji Projeleri tarafından siteler üzerinden bildirilecektir. 


3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Ogem Teknoloji Projeleri, müşteri sipariii detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet baslamis olacaktır. Ilgili hesaplarin ve sifrelerin sorumlugu müşterinin sorumlulugunda olup bu konulardan dogabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır. 


3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Ogem Teknoloji Projeleri tarafından aldığı beyan ve uyarilara uyacagini taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabindan faydalanirken Ogem Teknoloji Projeleri tarafndan yayinlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayi beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri,aksi belirtilmediği sürece almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kisilere dağıtamaz, satamaz. Müşterinin kendisine Ogem Teknoloji Projeleri tarafından sunulan hizmetleri üçüncü taraflara dağıtması veya satması durumunda tüm sorumluluk müşteriye ait olacaktır. 


3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder. Böyle bir durumda Ogem Teknoloji Projeleri, Müşterinin hesabını kapatabilir, silebilir veya askıya alabilir. 


3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait oldugunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder. 


3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder.İş bu konuda Müşteri, doğabilecek sorunlardan Ogem Teknoloji Projeleri'ne herhangi bir kusur iletilemez. Ogem Teknoloji Projeleri sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Ogem Teknoloji Projeleri kullanıcı hesaplarııi bu ana hatları ihlal ettigi için veya başka bir sebeple veya Ogem Teknoloji Projeleri'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Ogem Teknoloji Projeleri hukuka aykırılık eden eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden askıya almak veya durdurmak(silmek) hakkına sahiptir. 


3.8: Ogem Teknoloji Projeleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanimlarindan, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Ogem Teknoloji Projeleri müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktir. Buna ragmen Ogem Teknoloji Projeleri hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Ogem Teknoloji Projeleri sorumlu değildir,tutulamaz. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmedigi sürece müşterinin sorumluluğundadır. 


3.9: Ogem Teknoloji Projeleri, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleşirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Ogem Teknoloji Projeleri bu konuda müşterinin talepleri dogrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer talepleri yeni bir ödeme alındıktan sonra en kısa Ogem Teknoloji Projeleri en kısa sürede yapacaktır.  


3.10: Müşteri sipariş verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra 3 gün (72 saat) boyunca iade hakkında sahiptir. Bu süre zarfında Ogem Teknoloji Projeleri müşteriye kdv ve diğer tahsilat ücretleri çıkartılarak geri ödeme yapmayı kabul ve tahhüt eder. 3 günlük (72 saat) zaman dilimi sonrasında yapılan iptal taleplerinde geri iade yapılmayacaktır. 

Gizlilik Sözleşmesi 

Bu gizlilik ilkeleri Ogem Teknoloji Projeleri tarafından, sitelerin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler siteler üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi, TC Kimlik vb) gibi istenilen tüm bilgiler belirtmelidir.


Formlarda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır. Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. siteler diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. 


Güvenlik 


Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır; 


1- SSL Güvenlik Sertifikası ile veri iletişimi sayesinde tüm müşteri bilgileriniz güvenli bağlantı ile kriptolu olarak sunucularımıza iletilir. Böylelikle hesabınız olası MITM saldırılarına karşı korunmuş olur. 


2- Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. Sadece işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı biz de bilmeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem GoShopier altyapısı üzerinden olsa da işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankanız arasında bir sırdır. GoShopier ise kart bilgilerinizi asla kaydetmemektedir. Ayrıca 3 Kat Güvenlik sistemi (3D Secure) ile kredi kartı ödemeleriniz güvenli bağlantı üzerinden sağlanır. 


3-Sitemiz dünya standardı olan Linux tabanlı işletim sistemleri ile çalışmaktadır. Bilinen en son güncellemeler yüklenmiş ve güvenlik koşulları sürekli takip edilmektedir. 

Düzeltme / Yenileme


Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir. 

Mobirise

© Copyright 2019 Turuncu Sunucu Bilişim Çözümleri - All Rights Reserved